01/09/2007 - 19:47

Atlétikai VB Oszaka 8.nap

Atlétikai VB Oszaka 8.nap - Atlétika
Scanpix

Férfi rúdugrás, női 5000 méter, női 4x100 méteres váltó, férfi 4x100 méter. Lássuk mi történt a nyolcadik napon.

Férfi rúdugrás:

Az idén legnagyobbat ugró Brad Walkernek sikerült elsore átjutnia az 5,86 méteres magasságon és ez aranyat jelentett számára. Nyolc versenyzo ugrotta az 5,81 méteres magasságot, de a lécemelést ketten élték túl. Romain Mesnil is átjutott, de csupán másodikra, övé lett az ezüst. Danny Ecker, az idei birminghami fedett-pályás Európa bajnok végzett a harmadik helyen 5,81 méterrel.

Eredmények férfi rúdugrás

Noi 5000 méter:

Nem történt meglepetés a noi 5000 méter döntojében. A harangszónál még egy tíz fobol álló csoport kezdhetett el hajrázni. De természetesen a legjobban az olimpiai bajnok, Meseret Defar bírta legjobban az utolsó 400 métert. Egy ideig tartotta vele a ritmust a végül második helyen beéro Vivien Cheruiyot, de nem volt kérdéses, hogy ki volt a legjobban felkészülve. A bronzéremért szorosabb csatát vívott Priscah Jepleting Cherono és Sylvia Jebiwott Kibet. De Cherono 5 századdal végül megverte honfitársát Kibetet, úgyhogy Defar után három kenyai ért be a célba.

Eredmények noi 5000 méter

Noi 4x100 méteres váltó:

A dobogó két legmagasabb fokára ugyanazok a csapatok állhattak mint Helsinkiben. A 200 méteres noi világbajnokkal, Allyson Felixszel felálló váltó csupán három századdal ért be a Jamaikai váltó elott. Óriási különbség volt a két befutó, Torri Edwards és Veronica Campbell között, de a 100 méteres világbajnoknak nem volt elég ideje, hogy beérje az amerikait. A nap legnagyobb bravúrját az Európa bajnokkal felálló belga váltó hajtotta végre. Kim Gevaert félelmetesen futott a végén, elkapva a brit és az orosz váltó befutóemberét. Gevaerten kívül két 11,40 másodperces futó, és egy Oszakában 400 méteres gátfutásban induló hölgy szerepelt a váltóban. De tökéletesen megoldották a váltásokat, ami bronzérmet hozott a konyhára.

Eredmények noi 4x100 méteres váltó

Férfi 4x100 méter:

Helsinkiben egy csapat sem, ma este négy kvartett is 38 másodpercen belül teljesítette a 4x100 méteres váltófutást. Tyson Gay három aranyéremmel utazhat vissza az Egyesült Államokba, hiszen könnyedén 37,78 másodperces idovel az amerikaiak lettek a világbajnokok. A jamaikai és az amerikai váltó szinte ugyanolyan eros volt, ha az egyéni eredményeket nézzük, de sokat hibáztak a szigetország leggyorsabbjai, és Asafa Powell félelmetes futásának köszönhették az ezüstérmet. Nagy Britannia Helsinki után ismét bronzérmet szerzett, és az elodöntoben nagyon jól futó brazil váltónak nem sikerült lemásolni a 2000-es olimpiai, vagy a 2003-as világbajnoki bravúrt. Nem szereztek érmet. A hazai, japán csapat viszont jól szerepelt, kontinens csúccsal, 38,03 másodperccel értek be az ötödik helyen.

Eredmények férfi 4x100 méter

Atlétikai VB Oszaka 7.nap

Eurosport - Németh Gergely

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Atlétika

Ötösugrás - Atlétika

Atlétika - Ötösugrás

Hírek az atlétika világából

Kallur újra a gáton, Lavillenie-ről már most önéletrajzi könyvet adtak ki. Érdekességek, kis színes hírek az atlétika világából.

A Forbes magazin sportolókat összesítő 2014-es kereseti listáján, amelyet a világ leggazdagabb sportemberei közül állított össze.

Különös bajnok, extra bánásmód - Atlétika

Atlétika - Különös bajnok, extra bánásmód

Bármikor is tér vissza versenyzéshez, az orosz szövetség Jelena Iszinbayeva mellett áll

Megdőlt a maratonfutás rekordja - Atlétika

Atlétika - Megdőlt a maratonfutás rekordja

2 óra 2 perc 57 másodperc vasárnap óta a világcsúcs, amelyet a berlini maratonon futott a kenyai Dennis Kimetto.

Lélegzetelállító magyar siker - Atlétika

Atlétika - Lélegzetelállító magyar siker

Lubics Szilvia immáron negyedik alkalommal zárta a világ legkeményebb futóversenyét