13/04/2007 - 11:43

Power, az erő

Power, az erő - CHAMP CAR
From Official Website

Elnézést kérek az olcsó szóviccért, de Will Power győzelme kapcsán nem tudtam megállni, hogy le ne írjam.

Az ausztrál fiatalember ugyanis nagyon szép versenyzéssel nyert Las Vegasban, a 2007-es Champ Car bajnokság első viadalán. Ez volt a pályafutása első győzelme, ami egyben az ausztrálok első diadala is ebben a sorozatban. Power, azaz Erő barátunk tehát sporttörténelmet írt Amerikában.

Sikerének értékét az sem csökkenti, hogy ezen a városi versenyen jó néhány nagy sztár csődöt mondott, vagy gondokkal küzdött. A legnagyobb meglepetést Sebastien Bourdais, a háromszoros bajnok francia menő betlije jelentette. A hétszeres bajnok Newman/Haas/Lannigan csapat első számú versenyzője már az időmérő edzéseken is szenvedett. Meg is törte a Panoz DP01-es karosszériával készült kocsit, így csak a mezőny végéről rajtolhatott. De nem adta föl, és csodálatos versenyzéssel már a negyedik helyre jött fel, amikor az egyik kanyarban rontott, és falnak csapta az autót. Ezzel a korábbi las vegasi oválpályás győztes, az első utcai versenyen pont nélkül maradt.

Egyébként idén nemcsak ez az egy változás volt. A Panoz váltotta a Lolát, mint autóépítő, a Cosworth szállítja a 750 LE-s motorokat, (tavaly még a Ford is érdekelt volt ebben) amelyekkel 14 helyett 16 futamon száguldhatnak a versenyzők. Újra lesznek európai versenyek is, a hollandiai Assenben és a belgiumi Zolderben is körözhetnek a sofőrök.

Már aki megmaradt a tavalyiak közül. Hiányzik például a tavalyi év újonca, a francia Philippe, és nem kapott lehetőséget a spanyol Oriol Servia sem. A tavaly súlyos balesetet szenvedett Christiano da Matta visszatérésére is csak jövőre számíthatunk. Jöttek viszont új fiúk, például a holland Doornbos, aki Las Vegasban a kitűnő második helyen végzett, az amerikai Figge, aki szintén jól kezdett, vagy az a szupertehetségnek tartott Graham Rahal, aki tavaly 17 évesen már második lett a kistestvér, a Toyota Atlantic sorozatban. Graham a háromszoros bajnok Bobby Rahal fia, valószínűleg örökölte apja tehetségét. Ezt azonban még bizonyítania kell, mert ennek a versenynek ő volt az első kiesője. Már az első körben egy párbaj során a falnak ment, így számára néhány másodperc után vége is volt a versenynek.

Jól ment viszont a mezőny egyetlen hölgytagja, az angol Legge kisasszony, és a veterán Paul Tracy. A 39 éves kanadai fenegyerek úgy is harmadik tudott lenni, hogy az üzemanyagtöltő berendezés hibája miatt a tervezettnél többször ki kellett állnia, hogy metanolt vételezzen. Ha ez a malőr nincs, lehet, hogy a végén nem Powert, hanem őt ünnepelték volna.

Long Beachben majd lesz alkalma javítani.