24/02/2012 - 11:54 - Updated 24/02/2012 - 12:02

Lamy Chappuis a triplázás közelében

Lamy Chappuis a triplázás  - Északi Összetett
Reuters

Már csak öt verseny van hátra az északi összetettezők idei Világkupa sorozatából

Ezen a hétvégén a 2009-es világbajnokság helyszínén, a csehországi Liberecben rendeznek két újabb egyéni viadalt, ami után akár már az összetett Világkupa sorsa is eldőlhet. A francia Jason Lamy Chappuis ugyanis jelenleg 238 pont előnnyel vezet a japán Watabe Akito előtt és amennyiben a szombati és a vasárnapi verseny után ez a különbség 300 pont fölé nő, akkor már pezsgőt bonthat a francia sportoló. Ha ez valóban bekövetkezik, akkor a 25 esztendős olimpiai bajnok sorozatban harmadszor nyerheti meg az összetett Világkupát, amivel egy lépéssel közelebb kerülhet a legendás Hannu Manninen 2004 és 2007 közötti négyes Vk-győzelmi sorozatához.

Lamy Chappuis a triplázás - Északi Összetett

Lamy idén rendkívül stabilan versenyez, hiszen az eddig megrendezett tizennyolc futam közül kettő kivételével (!) mindig az első tízben végzett, ilyesfajta stabilitásra pedig senki más nem volt képes rajta kívül. Amennyiben Liberecben még nem lesz végleges döntés, akkor a következő két állomáson viszont el kell dőlnie az összetett versenynek, március elején ugyanis a finnországi Lahti következik, majd a szezon zárásaként Oslóban két versennyel zárul az évad.

Szombaton újfent különleges izgalmak várnak ránk az északi összetett Világkupában, hiszen jön a szezon utolsó olyan versenye, ahol tesztelik az ún. penalty race formátumot. A büntetőkörös rendszer eddig két látványos versenyt hozott, a norvégiai Lillehammerben Eric Frenzel, míg legutóbb Val di Fiemmében éppen Lamy Chappuis győzött. A lebonyolítás ugyan kissé szokatlan még, de a versenyzők kedvelik és a fejlődést látják benne. Síugrásnál ugyanis nem a métereket számolják át pontokra, majd időkülönbségekre, hanem az érkező zónában kialakított - különböző színekkel megjelölt - sávok határozzák meg, hogy a 10 km-es sífutó rész során kinek hány büntetőkört kell futnia.

A csavar az egészben pedig az, hogy az öt körből álló sífutó verseny során a versenyző dönti el, hogy éppen melyik alkalommal megy ki a büntetőköreire és milyen taktikával versenyez. Ami a sportolók számára könnyebbség, az a közvetítés rendezőjének és a kommentátoroknak is valóságos rémálom. A büntetőkörök ugyanis olyan mértékben megbolygatják a mezőnyt, hogy - még az interneten elérhető élő eredményközlés mellett is - ember legyen a talpán, aki pontosan látja mi a helyzet. Ez persze legyen a mi problémánk, Önöknek csak egy dolguk van, leülni a képernyő elé és élvezni a versenyeket. A remek helyszíni hangulatról amúgy most a cseh közönség gondoskodhat, amely reményeink szerint szép számban tiszteli meg a versenyeket. Van is miért jönniük, hiszen a múlt hétvégén egyik legjobbjuk, Tomas Slavik harmadik lett Klingenthalban, ami karrierje első Világkupa dobogós helyezését jelentette.

Az Eurosport közvetítési menetrendje Liberecből:

február 25. szombat 10.00-10.45 síugrás - penalty race - Eurosport2 ÉLŐ
február 25. szombat 13.30-14.14 10 km sífutás - penalty race - Eurosport ÉLŐ
február 26. vasárnap 09.00-09.45 síugrás - egyéni Gundersen - Eurosport ÉLŐ
február 26. vasárnap 12.30-13.00 10 km sífutás - egyéni Gundersen - Eurosport ÉLŐ

Eurosport - Vásárhelyi Tamás

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Északi Összetett

Összetett német siker - Északi Összetett

Északi Összetett - Összetett német siker

Az északi összetett 2013-14-es világkupa szezonja kettős német sikert hozott.

Ki lesz a legösszetettebb?! - Északi Összetett

Északi Összetett - Ki lesz a legösszetettebb?!

A téli olimpiát felvezető sorozatunkban a főszerep ezúttal az északi összetetté.

Szezonzárás Oslóban - Északi Összetett

Északi Összetett - Szezonzárás Oslóban

Gyakorlatilag kijelenthető, hogy Eric Frenzel az idei összetett világkupa győztese az északi összetettesek között.

Val di Fiemme a franciáké! - Északi Összetett

Északi Összetett - Val di Fiemme a franciáké!

Az északi sí világbajnokság északi összetett versenyei során négy számból háromszor a franciák örülhettek, a csapat sprintet is ők nyerték.

Lamy másodszor… Lamy harmadszor?! - Északi Összetett

Északi Összetett - Lamy másodszor… Lamy harmadszor?!

Jason Lamy Chappuis két számból kettőt nyert meg eddig a Val di Fiemme-i északi sí világbajnokság északi összetett versenyei során, egyet magának, egyet pedig a

Német, osztrák vagy norvég győzelem? - Északi Összetett

Északi Összetett - Német, osztrák vagy norvég győzelem?

Vasárnap rendezik az északi összetett csapatversenyt az északi sívilágbajnokságon.

Frenzel másodszor… Lamy harmadik! - Északi Összetett

Északi Összetett - Frenzel másodszor… Lamy harmadik!

Egyelőre nem sikerült a triplázás Val di Fiemmében Jason Lamy Chappuis-nak, Eric Frenzel nyerte a világbajnoki címet az északi összetett nagy sáncos versenyében