29/04/2012 - 23:05 - Updated 29/04/2012 - 23:09

Eurosport hírek

Eurosport hírek  - Eurosport

Eurosport hírek 2012. április 30.

Nadal hetedszer nyert Barcelonában

Vasárnap délután rendezték meg a barcelonai férfi tenisztorna döntőjét, ahol immáron negyedszer találkozott egymással Rafael Nadal és David Ferrer. A korábbi három alkalomhoz hasonlóan most is az első helyen kiemelt Nadal győzött, aki a tavalyi döntő után most is két szettben múlta felül ellenfelét. Az első játszmában Ferrer hamar elnyerte ellenfele adogatását és közel állt a játszma megnyeréséhez is. A tizenkettedik játékban öt szettlabdája is volt a harmadik kiemelt spanyolnak, Nadal azonban vissza tudott jönni, egyenlített, majd a rövidítést 7-1-re nyerve megfordította a másfél óráig tartó játszmát. A második szett könnyen indult Nadalnak, aki 3-1-es előnye után többet hibázott, 5-4-nél pedig Ferrer már az egyenlítésért adogathatott. Ekkor azonban ismét az egykori világelső percei következtek, aki három játékot nyert sorozatban, így végül 7-6, 7-5-re győzött és 18. találkozásuk során 14. alkalommal győzte le honfitársát. A 48. ATP tornáját nyerő Nadal 2005 óta hetedszer nyerte meg hazai versenyét, Barcelonában pedig 34. mérkőzését nyerte meg sorozatban. Nadal salakpályás dominanciája úgy tűnik, hogy idén is tovább folytatódhat. A világranglista második helyén álló spanyol ugyanis ezen a borításon 21 találkozó óta veretlennek számít, így idén is jó előjelekkel készülhet a Roland Garrosra.

Sarapova végre legyőzte Azarenkát

Vasárnap este rendezték meg a stuttgarti salakpályás női tenisztorna döntőjét is, ahol a világranglista első két helyezettje találkozott egymással. Marija Sarapova számára remekül indult a finálé, aki az első játszmában valósággal szórta a nyerő ütéséket, így 6-1 arányban hozta a szettet. A játszma végén a fehérorosz Viktoria Azarenka jobb csuklóját ápolni is kellett, a kisebb sérülés talán magyarázat lehetett a világelső gyengébb játékára. A második szett is a remekül adogató Sarapováé lett, aki mindössze egyetlen bréklabdával szembesült az egész mérkőzés alatt, így nem volt meglepetés, hogy 6-1, 6-4 arányban megnyerte a találkozót. A 25. tornáját megnyerő Sarapova 31 nyerő ütés mellett csupán 13 alkalommal hibázott, így visszavághatott Azarenkának az Australian Openen valamint az Indian Wells-i torna fináléjában éppen tőle elszenvedett vereségekért. Azarenka számára ez volt mindössze a második vereség 2012-ben, korábban Marion Bartolitól kapott ki, most viszont idei nagy riválisa, Maria Sarapova is felülmúlta őt.

A bajnoki cím küszöbén az Ajax

A holland labdarúgó bajnokság 32. fordulójában az éllovas Ajax a Twente vendége volt. Az amszterdamiak a 29. percben büntetőhöz jutottak, miután Mihajlov buktatta van der Wiel-t, a 11-est pedig Theo Janssen magabiztosan értékesítette. Fordulás után már a nemzetközi kupaszereplésért küzdő Twente is többet támadott, a 72. percben egy szöglet utáni helyzetből Leroy Fer lövése talált utat a hálóba, így sikerült a házigazdáknak az egyenlítés. Hat perccel később egy bal oldali beadás után Gregory van der Wiel talált be, ezzel pedig az Ajax 2-1-re győzött idegenben. Két fordulóval a bajnokság vége előtt az amszterdamiak előnye hat pont a tabellán, így a csapatnak már csak egy pontra van szüksége története 31. bajnoki címéhez.

Ír döntő a Heineken Kupában

Vasárnap délután rendezték meg a rögbi Heineken Kupa második elődöntőjét, ahol a fehér mezes Clermont ellenfele az ír Leinster volt. A franciák kezdték jobban a találkozót, akik sokáig vezettek is. A vendégek azonban előbb a 42. percben Kearney céljával feljöttek egy pontra, majd a hajrában Sexon büntetőjével már vezettek is és végül 19-15-re győztek. A Heineken Kupa döntőjében ír házirangadót rendeznek május 19-én a londoni Twickenham stadionban, lévén a másik ágon még szombaton az Ulster 22-19-re legyőzte a skót Edinburgh csapatát.

Csodát tett a Füchse Berlin

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában ezen a hétvégén rendezték meg a negyeddöntők visszavágóit. A sárga mezes Füchse Berlinnek kevesen adtak esélyt, hiszen egy hete 11 góllal kaptak ki a spanyol Ademar Leon otthonában a németek. Az első félidőben azonban Iker Romero góljai és a 73%-al védő Silvio Heinevetter kapus védései a csoda közelébe hozták a Berlint. A hajrá roppant izgalmasan alakult, amelyben végül a németek szintén 11 góllal, 29-18-ra győztek, így idegenben szerzett több góljuknak köszönhetően ők jutottak tovább a legjobb négy közé.

A nap másik mérkőzésén is egy német csapat volt érdekelt a BL-negyeddöntő visszavágóján, ahol a fehér mezes Kiel az idegenbeli döntetlen után magabiztosan várhatta a Zagreb elleni visszavágót. A horvát csapat ugyanakkor nem feltartott kézzel lépett pályára és a 16-16-os félidei állás után egészen ötven percig volt is esélye a bravúrra. A hajrában aztán Henrik Lundström és Filip Jicha góljaival a németek elléptek és végül 33-27-re nyertek. A Kiel hatgólos összesítéssel, nyolcadszor jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A négy közé a 11 gólos hátrányát ledolgozó Füchse Berlin, az Atletico Madrid, valamint a Barcelonát meglepetésre búcsúztató Koppenhága jutott be. A Final Four sorsolását kedden Kölnben tartják meg.

Wiggins nyerte a Romandia körversenyt

Vasárnap rendezték meg a romandiai kerékpáros körverseny ötödik, befejező szakaszát, ahol Crans-Montanán egy 16,5 kilométeres egyéni időfutam várt a mezőnyre. A rövid etapot a Team Sky csapat brit kerekese, Bradley Wiggins teljesítette a leggyorsabban, aki ezzel ledolgozta kilenc másodperces hátrányát az eddigi éllovas Luis Leon Sanchezzel szemben és egyben meg is nyerte az összetett versenyt. A táv közben a kerékpárjával is akadtak gondjai Wigginsnek, de ez nem gátolta meg abban, hogy 28 perc 56 másodperc alatt teljesítse az időfutamot. A második helyet az amerikai Andrew Talansky szerezte meg, aki alig héttized másodperccel volt lassabb Wigginsnél, ezzel az eredménnyel pedig az összesítésében is feljött a második helyre.

Bolgár siker Törökországban

Idén 48. alkalommal rendezték meg a török kerékpáros körversenyt, amely vasárnap az utolsó, nyolcadik szakaszához érkezett el. Az utolsó szakaszon Isztambul környékén, a Boszporusz hidat is érintve 121 kilométer megtétele várt a mezőnyre, amely az összetett verseny szempontjából már nem hozott változást. A szakaszt a Rabobank holland kerekese, Theo Bos nyerte meg a brit Fenn és a holland van Dijk előtt. Az összetett győzelem viszont a bolgár Ivajlo Gabrovszkié lett, aki másfél perces előnnyel zárt az élen a kazah Alexander Djacsenko előtt.

Michelisz két hatodik helye

Egy héttel a hungaroringi versenyek előtt Szlovákiában találkozott egymással a túraautó világbajnokság mezőnye. Már szombaton is volt okunk az örömre, Michelisz Norbert ugyanis a mindenki számára ismeretlen terepnek számító pozsonyi pályán megszerezte a rajtelsőséget. Az első futamon ugyan remekül kezdett a BMW-t kormányzó magyar pilóta, de előbb Tarquini, majd Yvan Müller is nekiment hátulról, a megpördülés és a technikai hibák miatt pedig végül a hatodik helyen zárt. Csakúgy, mint a kilencedik helyről indulva a második futamban is. A Zengő Motorsport csapat a tizedikként célba érő Wéber Gábor első pontszerző helyezésének is örülhetett, így felfokozott hangulatban várhatja a jövő vasárnapi budapesti versenyeket. Az első futamot a SEAT-ot kormányzó Gabriele Tarquini nyerte meg, míg a másodikban Robert Huff győzött. Utóbbi sikerével eldőlt, hogy most már mindhárom gyári Chevrolet versenyző rendelkezik futamgyőzelemmel az idei vb-n, amelyet továbbra is a címvédő Yvan Müller vezet. Michelisz összetettben a nyolcadik, a privát értékelésben pedig a harmadik helyen áll.

Osztrák siker Szöulban

Ezen a hétvégén Dél-Koreában versenyzett a profi golfozók európai sorozatának mezőnye. A South Korean Open utolsó napján sem remegett meg a keze az osztrák Bernd Wiesbergernek, aki magabiztosan őrizte vezetését, így pályafutása első sikerét aratta a European Touron. Az osztrák golfozó különösen pénteken és szombaton játszott remekül, akkor mindkét napon 65 ütésből, par alatt héttel ért körbe a szöuli pályán. Vasárnap így már egy 68 ütéses teljesítmény is elég volt tőle, hogy ötütéses előnnyel megnyerje a tornát. A második helyen a brit Richie Ramsay végzett, míg a francia Victor Dubuisson és az ausztrál Marcus Foster együttállásban lett harmadik.