Home

02/05/2012 - 11:39 - Updated 02/05/2012 - 11:46

Stephen Hendry visszavonult

Stephen Hendry visszavonul - Eurosport

Folytatódott az NHL és az NBA rájátszása, megrendezték az Eschborn – Frankfurt kerékpár versenyt, és elhagyhatta a korházat Michael Lynagh hétfőn.

Snooker

Kedden, miután kiesett a Sheffieldben zajló világbajnokság negyeddöntőjében, bejelentette visszavonulását Stephen Hendry. A 43 esztendős snooker játékos 13-2-es vereséget szenvedett Stephen Maguire-től, majd a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón vonult vissza. Hendry hét világbajnoki címet szerzett, karrierje utolsó maximális breakjét pedig most a vb-n lökte.

Jégkorong

Egy mérkőzéssel folytatódott az Észak-amerikai profi jégkorong liga (NHL) rájátszása hétfőn, az egyik keleti elődöntő második mérkőzésén a Philadelphia Flyers 1-0-s vezetéssel fogadta a New Jersey Devils csapatát a négy győzelemig tartó párharcban. Jól is kezdte a találkozót a Flyers, Read góljával már három perc után a hazaiaknál volt az előny. Az első és a második harmadban több gól nem is született, elsősorban a fantasztikusan védő Ilya Bryzgalovnak köszönhetően, a harmadik játékrész azonban óriási fordulatot hozott. A 44. perc elején az első rájátszásbeli mérkőzését játszó Adam Larsson egyenlített, 9 perccel a vége előtt pedig már a Devils vezetett David Clarkson találatával. Három perccel később Travis Zajac is feliratkozott a góllövők listájára, majd három perccel a vége előtt Bryce Salvador emberhátrányban ütött üres kapus gólt a saját harmadából. A végeredmény 4-1 lett a New Jersey javára, amely ezzel kiegyenlített a párharcban.

Kosárlabda

Az Észak-amerikai profi kosárlabda bajnokság (NBA) rájátszásában a keleti első kiemelt Chicago Bulls megnyerte ugyan a négy győzelemig tartó párharc első mérkőzését a Philadelphia 76ers ellen, ám elvesztette a liga egy évvel ezelőtti legértékesebb játékosát, Derrick Rose-t, aki térdszalag-szakadást szenvedett. A Bulls ennek ellenére remek csapatjátékkal vezetett a második mérkőzés első felében, 55-47 volt a hazaiak javára a félidei állás. A harmadik negyedben azonban nagyon gyenge százalékkal dobott a Chicago, a vendég Philadelphia pedig jól használta ezt ki, a védő lepattanókat sorra leindításos kosarak követték, elsősorban Andre Igoudala zsákolásaival. A harmadik negyedet 36-14-re nyerte meg a 76ers, amely a záró játékrészben már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, a végeredmény 109-92 lett, a párharc pedig 1-1-re áll. A győztes csapatban Jrue Holiday 26 pontig jutott, a hazaiaknál Joakim Noah volt a legeredményesebb, 21 ponttal.