20/04/2012 - 12:00 - Updated 21/04/2012 - 12:13

Papírsúlyú győzelem a brutális hegyen..

Papírsúlyú győzelem  - Kerékpár

Domenico Pozzovivo (Colnago-CSF Inox) sikerét hozta a Giro del Trentino legjobban várt szakasza, amikor a mezőny a rettegett Punta Veleno emelkedőjét mászta meg.

Domenico Pozzovivo sikerét hozta a Giro del Trentino legjobban várt szakasza, amikor a mezőny a rettegett Punta Veleno emelkedőjét mászta meg. Pozzovivo a hegy első kilométerein szakadt el a mezőnytől és végül 23 másodperces előnnyel érkezett célba Sylvester Szmyd előtt. A harmadik helyen Damiano Cunego végzett, 1 perc 12 másodperces hátránnyal. Így Pozzovivo az összetettben is átvette a vezetést.

A Garda tó partján lévő hegy csak 1100 m magas, közel 10 km-es távon átlagban több mint 10%-os meredekségű.

A versenyzőket,csak motorokkal tudták kísérni, a személygépkocsikat nem is engedték be a szerpentinre.

A 48 kg súlyú Pozzovívó aki a szakaszt nyerte papírsúlyban is indulhatna az ökölvívók között. Ezen a hegyen ahol a súlytöbbletet is cipelték a bringások ,neki ez nagyon kedvezett.

A befejező szakaszon érdekes küzdelem várható a Passo Pordoi emelkedőn Pozzovívó,Cunego és Kreuziger között.

A szakasz az Eurosport 14 óra 30 perctől élőben közvetíti

Eurosport - Sipos János/Knézy Jenő

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Kerékpár

Előzetes: 10. Eneco Tour - Kerékpár

Kerékpár - Előzetes: 10. Eneco Tour

Egy hét a tavaszi klasszikusok jegyében, mezőnyhajrákkal, és a három tavaszi egynaposra emlékeztető szakaszokkal.

Végül úgyis a lábak nyernek - Kerékpár

Kerékpár - Végül úgyis a lábak nyernek

Jens Voigh bejelentette, az augusztus 18-án kezdődő USA Pro Challenge lesz az utolsó profi versenye

Előzetes: 34. Clasica San Sebastian - Kerékpár

Kerékpár - Előzetes: 34. Clasica San Sebastian

Az egyik kedvenc egynaposunk következik szombaton, amelynek győztesét még az átlagosnál is nehezebb eltalálni