Home Kerékpár

Kerékpár

06/04/2012 - 11:23 - Updated 06/04/2012 - 15:25

Újabb világrekordok a pályakerékpáros vb-n

A Melbourne-ben zajló pályakerékpáros világbajnokság második napján rendezték meg a férfiak 1000 méteres időfutam versenyét

Az utolsóként pályára tekerő Stefan Nimke érte el a legjobb időt, aki ezzel végképp igazolta, hogy a versenyszám legnagyobb klasszisa. A 34 esztendős német kerekes ugyanis 2003, 2009 és 2011 után most negyedszer lett a szám világbajnoka. Nimke ráadásul 1 perc 82 ezredmásodperces idővel, új (tengerszinten elért) világcsúccsal győzött. A második helyet a francia Michael D’Almeida szerezte meg, aki továbbra sem találja az utat az aranyéremhez ebben a számban, hiszen 2008 és 2010 után harmadszor lett ezüstérmes. A bronzérem az új-zélandi Simon van Velthooven nyakába került.

Újabb világrekordok - Kerékpár

A női csapat üldözéses versenyben is új világrekordnak tapsolhatott a 4000 fős ausztrál közönség, ahol a britek javították meg a korábbi csúcsot. A Danielle King, Laura Trott, Joanna Rowsell összeállítása brit csapat a nap folyamán kétszer is átírta a rekordot, a döntőben elért 3 perc 15 egész 720 ezredmásodperces teljesítményük pedig az aranyéremhez is elég volt nekik. A címét megvédő brit trió már az előfutamok során is remekelt, a fináléban azonban több mint egy másodpercet javított a csúcson, így simán győzte le az ausztrál csapatot. A hazaiak így sem lehettek szomorúak, legjobb kerekeseik ugyanis ebben a számban így is a valaha volt harmadik legjobb időt teljesítették, amely jobb, mint a vb előtt fennálló világcsúcs. Az Edmondson, Hoskins, Tomic összeállítású ausztrál csapat mellett végül még a kanadai csapat állhatott dobogóra, akik bronzéremmel gazdagodtak a csapat üldözéses versenyben.

A 100 körből álló női pontversenyben az oroszok is megszerezték első világbajnoki címüket Melbourne-ben. A 25 km-es verseny során ugyanis a táv felénél három társával körelőnyt is szerző orosz Anastasia Csulkova gyűjtötte a legtöbb pontot, aki főleg a táv elején megnyert részhajráinak köszönhette végül a győzelmet. A befutónál Csulkova ugyan csak a második helyen érkezett meg, de 31 pontjával így is világbajnok lett a 28 pontos kanadai Jasmin Glaesser és a 24 egységet gyűjtő ír Caroline Ryan előtt. Ebben a számban nyolc éve, éppen itt Melbourne-ben született orosz siker.

Eurosport - Vásárhelyi Tamás

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Kerékpár

Cancellara: Elemek feltöltve - Kerékpár

Kerékpár - Cancellara: Elemek feltöltve

Karácsonykor kibont egy üveg bort és élvezi az ünnepet. Jövőre nem lenne elégedett, ha csak a Flandriai kört tudná megnyerni.

Igy ünnepelnek - Kerékpár

Kerékpár - Igy ünnepelnek

Kwiat, Voigt, Petacchi, Tony Martin. Nézzük, hogy ünnepelnek a versenyzők.

Ha nem BMC akkor... - Kerékpár

Kerékpár - Ha nem BMC akkor...

Az amerikai csapatnál nem marad, így elég valószínű, hogy a visszavonulás mellett dönt Samuel Sánchez.

Aranypedál 2014: Az év szakasza - Kerékpár

Kerékpár - Aranypedál 2014: Az év szakasza

Rendkívül nehéz helyzetben voltunk az utolsó Aranypedál szavazás kapcsán, hiszen rengeteg jelölt közül választhattunk.

Aranypedál 2014: Az ideális segítő - Kerékpár

Kerékpár - Aranypedál 2014: Az ideális segítő

Kiryienka kis túlzással minden évben megkaphatná, természetesen most is a jelöltek közé került. De ki volt a 2014-es év legjobb segítője?

"Semmi jó nem történt velem" - Kerékpár

Kerékpár - "Semmi jó nem történt velem"

Vannak versenyzők, akikről alig tudunk valamit és vannak, akik a közösségi oldalakon élik az életüket. Utóbbi kategóriába tartozik Pippo Pozzato.

Aranypedál 2014: A legemlékezetesebb pillanat - Kerékpár

Kerékpár - Aranypedál 2014: A legemlékezetesebb pillanat

Drámai pillanatok, melyekre sokáig emlékezni fogunk. De melyik volt a legnagyobb?

Aranypedál 2014: Az év csapata - Kerékpár

Kerékpár - Aranypedál 2014: Az év csapata

Annyi jó teljesítmény volt, hogy az évben legtöbb versenyt nyerő Omega be sem fért a legjobb négy közé...

Aranypedál 2014: Az év csalódása - Kerékpár

Kerékpár - Aranypedál 2014: Az év csalódása

Az év végén általában a pozitívumokat szokás kiemelni, de az ESB-nél a kritikus hangok sem maradnak el.

Aranypedál 2014: Az év felfedezettje - Kerékpár

Kerékpár - Aranypedál 2014: Az év felfedezettje

Nem ez volt az első profi évük, de idén voltak először igazán profik.