20/04/2012 - 12:00 - Updated 21/04/2012 - 12:13

Papírsúlyú győzelem a brutális hegyen..

Papírsúlyú győzelem  - Kerékpár

Domenico Pozzovivo (Colnago-CSF Inox) sikerét hozta a Giro del Trentino legjobban várt szakasza, amikor a mezőny a rettegett Punta Veleno emelkedőjét mászta meg.

Domenico Pozzovivo sikerét hozta a Giro del Trentino legjobban várt szakasza, amikor a mezőny a rettegett Punta Veleno emelkedőjét mászta meg. Pozzovivo a hegy első kilométerein szakadt el a mezőnytől és végül 23 másodperces előnnyel érkezett célba Sylvester Szmyd előtt. A harmadik helyen Damiano Cunego végzett, 1 perc 12 másodperces hátránnyal. Így Pozzovivo az összetettben is átvette a vezetést.

A Garda tó partján lévő hegy csak 1100 m magas, közel 10 km-es távon átlagban több mint 10%-os meredekségű.

A versenyzőket,csak motorokkal tudták kísérni, a személygépkocsikat nem is engedték be a szerpentinre.

A 48 kg súlyú Pozzovívó aki a szakaszt nyerte papírsúlyban is indulhatna az ökölvívók között. Ezen a hegyen ahol a súlytöbbletet is cipelték a bringások ,neki ez nagyon kedvezett.

A befejező szakaszon érdekes küzdelem várható a Passo Pordoi emelkedőn Pozzovívó,Cunego és Kreuziger között.

A szakasz az Eurosport 14 óra 30 perctől élőben közvetíti

Eurosport - Sipos János/Knézy Jenő

TV műsor keresés : Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Kerékpár

Őt ne felejtsük el! - Kerékpár

Kerékpár - Őt ne felejtsük el!

Rigoberto Uran, aki veszélyes lehet a Porte-Contador kettősre.

Megdöntötte a kerékpározás egyórás világcsúcsát Alex Dowsett. - Kerékpár

Kerékpár - Megdöntötte a kerékpározás egyórás világcsúcsát Alex Dowsett.

A Movistar brit kerékpárosa 52.937 métert tekert 60 perc alatt a manchesteri velodromban, így kényelmesen döntötte meg a korábbi, Rohan Dennis által tartott 52.

Contador: Porte, Uran, Aru a kihívó - Kerékpár

Kerékpár - Contador: Porte, Uran, Aru a kihívó

A spanyol versenyző saját csapata honlapjának beszélt az edzésmunkájáról, a Giróról, és a legnagyobb riválisairól.

Yorkshire: A történet folytatódik - Kerékpár

Kerékpár - Yorkshire: A történet folytatódik

A tavalyi Tour de France Nagy rajtja után most egy saját, három napos körversenyt rendeznek Angliában.

TDR2 - Kerékpár

Kerékpár - TDR2

Albasini, Santaromita, Froome. Így áll az összetett két szakasz után a Tour de Romandie-n.

Greipel nyerte a 4. szakaszt VIDEÓ - Kerékpár

Kerékpár - Greipel nyerte a 4. szakaszt VIDEÓ

Andre Greipel nyerte a Török körvereny 4. szakaszát

Julian Alaphilippe - Jövő nagy bajnoka?! - Kerékpár

Kerékpár - Julian Alaphilippe - Jövő nagy bajnoka?!

Az Ardennek hetének felfedezettje alig marad el Bernard Hinault bravúrjaitól, Cavendish pedig már tavaly augusztusban azt mondta, nagy versenyző lesz.

TDR1 - Kerékpár

Kerékpár - TDR1

Kedden elkezdődött a Tour de Romandie, a Froome-Nibali-Quintana hármassal. A csapatidőfutamot a Sky nyerte, Thomas sárgában.

"Bocsánatot kérek" - Kerékpár

Kerékpár - "Bocsánatot kérek"

Vincenzo Nibali: "Nem estem nagyot, ez volt a nap egyetlen pozitívuma."

Megint Valverde (LBL-elemzés) - Kerékpár

Kerékpár - Megint Valverde (LBL-elemzés)

Alejandro Valverde nyerte a Liege-Bastogne-Liege-t, ismét megelőzve Alaphilippe-t.