13/05/2012 - 19:58 - Updated 13/05/2012 - 20:07

Tiralongo után Pozzovivo

Tiralongo után Pozzovivo - Kerékpár

Vasárnap is olasz versenyző nyert szakaszt a Giro d’Italián

Az Avellinótól 50 kilométerre található Lago Lacenóba, az idei olasz körverseny legdélebbi pontjára érkezett vasárnap a Giro mezőnye. Legutóbb 1998-ban volt befutó ezen a vidéken, akkor Alex Zülle tudott nyerni, Marco Pantanit megelőzve. Más kérdés, hogy az a Giro később a kalóz („il pirata”) győzelmével zárult.

Tiralongónak köszönhetően a 7. szakaszon megszületett a 2012-es verseny első olasz sikere, a mai nap pedig ismét hazai kerekes nyert. Domenico Pozzovivo pályafutása első győzelmét ünnepelhette a Giro d’Italián azt követően, hogy nagyon jó ütemben 6 kilométerrel a cél előtt elszakadta az esélyesek (Basso, Scarponi, Kreuziger) csoportjától. A Colnago 29 éves versenyzője kiválóan ismerte az utolsó kilenc kilométer hosszú hegyet, pár hónappal korábban ugyanis edzett ezen az útvonalon. Pozzovivo nyilvánvalóan pontosan tisztában volt azzal, mikor és hol kell megindulnia.

Ryder Hesjedal az esélyesekkel együtt érkezett célba, így megőrizte a rózsaszínű trikót.

A vasárnapi 3. helyének- és az ezért járó jóváírásnak- köszönhetően Joaquim Rodriguez összetettben feljött a második pozícióba!

Hétfőn a Roma közelében található Frosinone városába érkezik a Giro mezőnye, egy teljesen sík- a sprinterek számára ideális- 171 kilométeres szakasz végén. A 9. etapot 14.45-től közvetítjük élőben az Eurosporton!

Eurosport - Bodnár Gergő

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Kerékpár

Tour de France a címvédő nélkül? - Kerékpár

Kerékpár - Tour de France a címvédő nélkül?

Az UCI kéri az Astana WT-engedélyének visszavonását a licensz adó bizottságtól.

"Élvezném az életet" - Kerékpár

Kerékpár - "Élvezném az életet"

Egy tényleg érdekes interjú Alberto Contadorral, amely során nem csak a dupla, hanem a tripla is szóba kerül.

Egyértelmű szabályokat! - Kerékpár

Kerékpár - Egyértelmű szabályokat!

Az Ománi körverseny homokvihar miatt elhalasztott szakasza is megmutatta, a jövőben pontos - az időjárásra vonatkozó - szabályok kellenek.

König és a Giro dobogó - Kerékpár

Kerékpár - König és a Giro dobogó

Sokat várnak tőle az olasz körön, a Tourra Froome segítőjeként utazik. Leo König első Sky-os évében két háromhetesen is rajthoz áll.

Thomas Dekker világcsúcskísérlete az Eurosporton - Kerékpár

Kerékpár - Thomas Dekker világcsúcskísérlete az Eurosporton

Élő és exkluzív HD közvetítés február 25-én 19:30 órakor

Meg fog szenvedni Contador a dupláért - ESB Podcast - Kerékpár

Kerékpár - Meg fog szenvedni Contador a dupláért - ESB Podcast

Gergő: "Contador nem az a típusú versenyző, aki 38 évesen beáll segíteni."

LEMOND MEGMONDJA - Kerékpár

Kerékpár - LEMOND MEGMONDJA

A korábbi háromszoros Tour győztes beszél Nibaliról, Contador duplájáról és arról, kit igazolna le szívesen a nagy négyesből.

Az Andalúz kör 5. szakaszának  befutója VIDEÓ - Kerékpár

Kerékpár - Az Andalúz kör 5. szakaszának befutója VIDEÓ

Az Andalúz kör 5. szakaszának befutója VIDEÓ

Megkezdik - Kerékpár

Kerékpár - Megkezdik

Contador és Froome is ma áll rajthoz először rendes versenyen 2015-ben. Más kérdés, hogy ezúttal nem annyira számít az eredmény. Majd a Touron.

Wiggo: "Szeretem Nibalit, de..." - Kerékpár

Kerékpár - Wiggo: "Szeretem Nibalit, de..."

A Sky versenyzője nem adott volna indulási engedélyt az Astanának.