21/11/2011 - 11:31 - Updated 21/11/2011 - 12:06

Bundesliga 13. forduló - Labdarúgás
Imago

Vendégsiker a rangadón, a Dortmund legyőzte a Bayern Münchent

Kaiserslautern-Bayer Leverkusen (0-2)

A Bundesliga 13. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a Bayer Leverkusen a rendkívül motiváltan futballozó, és gólt is szerző Michael Ballack vezérletével 2-0-ra nyerni tudott a Kaiserslautern otthonában. A Leverkusen már 3 kör óta veretlen és hetedik a tabellán.

Schalke-Nürnberg (4-0)

Sima hazai siker, a Schalke 4-0-ra verte a Nürnberget. Huntelaar 2 gólt szerzett, de Raul is betalált. Huub Stevens csapata negyedik a bajnokságban, a sorozatban harmadik meccsét elveszítő Nürnberg csak a 15.

Freiburg-Hertha (2-2)

Hiába vezetett 2-0-ra az újonc berlini klub idegenben, a Freiburg két Reisinger góllal mégis egyenlíteni tudott. A pontot érő második találat a 95.(!) percben esett.

Wolfsburg-Hannover (4-1)

A hazaiak egy megingástól eltekintve uralták a Hannover elleni találkozót, Salihamidzic két góljával kerültek előnybe, amire a szünet előtt Schulz válaszolt. A második játékrészben Chris fejesével újra nőtt a hazai előny, a végeredményt pedig Madlung állította be a 74. percben. 4-1-re nyert a Wolfsburg.

Mönchengladbach-Werder Bremen (5-0)

Az még nem volt annyira meglepő, hogy a Werder kikapott a Mönchengladbach otthonában, de hogy szinte egyáltalán ne tudjon ellenállni a tavaly majdnem kieső ellenfelének, az igen. A hazaiak az első negyedóra végén szerezték meg a vezetést Hermannak köszönhetően, és Reus duplájával a szünetben már 3-0-ra vezettek. A második félidőben Reus a harmadik találatát is megszerezte, majd az első találatnál még gólpasszt adó Arango is meglőtte a maga gólját, így sima 5-0 lett a meccs vége.

Bayern München-Borussia Dortmund (0-1)

Bundesliga 13. fordulójának csúcsrangadóján a címvédő Borussia Dortmund Mario Götze góljával legyőzte a listavezető Bayern Münchent. A hazai csapat szezonbeli 3. veresége ellenére még mindig vezeti a tabellát, igaz már csak 2 pont előnnyel. A Dortmund sorozatban második alkalommal nyert az Allianz-arénában!

Stuttgart-Augsburg (2-1)

A forduló első vasárnapi mérkőzésén a VfB Stuttgart hazai pályán 2-1-re győzött a sereghajtó újonc Augsburg együttese ellen. A győztes hazai csapatban Hajnal Tamás végig játszott!

Hamburg-Hoffenheim (2-0)

A játéknap záró meccsén a Hamburg megszerezte első bajnoki győzelmét Thorsten Fink irányításával. A hazaiak Guerrero és Jansen góljának köszönhetően 2-0-ra nyertek, és feljöttek a 14. helyre!

ln-Mainz mérkőzést a kijelölt játékvezető, Babak Rafati öngyilkossági kísérlete miatt elhalasztották.

Tovább a hatharom.hu-ra

Eurosport - Bodnár Gergő

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Labdarúgás

Mi lesz veled Nationalelf? - Labdarúgás

Labdarúgás - Mi lesz veled Nationalelf?

A csúcson kell abbahagyni, szokták mondani. Ez igaz, de borzasztóan nehéz lehet

Az "50+1-es szabály" kijátszói - Labdarúgás

Labdarúgás - Az "50+1-es szabály" kijátszói

A Leverkusen és a Wolfsburg a hagyománynak köszönheti kiváltságos helyzetét.

Labdarúgás - BL sorsolás ÉLŐ

UEFA BL sorsolás ÉLŐ

Öt év után újra előzne - Labdarúgás

Labdarúgás - Öt év után újra előzne

A Schalkénél minden évben a nagy rivális Dortmund a mérce.

Csak elveszítheti? - Labdarúgás

Labdarúgás - Csak elveszítheti?

Az előttünk álló Bundesliga szezon legnagyobb esélyese ismét a Bayern lesz.

Az úttörő - Labdarúgás

Labdarúgás - Az úttörő

A Brest mostanság történelmet ír. A pénteki, Niort elleni összecsapása lesz az első a franciaországi férfi profi labdarúgó-mérkőzések közül, amit egy nő, Stépha

Casillas: egy korszak vége?! - Labdarúgás

Labdarúgás - Casillas: egy korszak vége?!

Hiába igazol el nagy valószínűséggel Diego López, Navas érkezésével továbbra sem lesz első számú kapus Iker Casillas.

Hintsük be sóval? 2.rész - Labdarúgás

Labdarúgás - Hintsük be sóval? 2.rész

Mi lenne ha megszüntetnénk a profi futballt Magyarországon? Ezt a kérdést próbáljuk körüljárni az elkövetkező hetekben - Szathmári Attila gondolatai.

Euro Papers: A Barcelona közelebb került Aggerhez - Labdarúgás

Labdarúgás - Euro Papers: A Barcelona közelebb került Aggerhez

A Barcelona közelebb került Aggerhez

Ahol örülnek Conte távozásának - Labdarúgás

Labdarúgás - Ahol örülnek Conte távozásának

Az előző idény végén tizenhét pont különbség volt a Juventus-Roma kettős között. Ez a távolság mintha eltűnőben lenne.