21/11/2011 - 11:31 - Updated 21/11/2011 - 12:06

Bundesliga 13. forduló - Labdarúgás
Imago

Vendégsiker a rangadón, a Dortmund legyőzte a Bayern Münchent

Kaiserslautern-Bayer Leverkusen (0-2)

A Bundesliga 13. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a Bayer Leverkusen a rendkívül motiváltan futballozó, és gólt is szerző Michael Ballack vezérletével 2-0-ra nyerni tudott a Kaiserslautern otthonában. A Leverkusen már 3 kör óta veretlen és hetedik a tabellán.

Schalke-Nürnberg (4-0)

Sima hazai siker, a Schalke 4-0-ra verte a Nürnberget. Huntelaar 2 gólt szerzett, de Raul is betalált. Huub Stevens csapata negyedik a bajnokságban, a sorozatban harmadik meccsét elveszítő Nürnberg csak a 15.

Freiburg-Hertha (2-2)

Hiába vezetett 2-0-ra az újonc berlini klub idegenben, a Freiburg két Reisinger góllal mégis egyenlíteni tudott. A pontot érő második találat a 95.(!) percben esett.

Wolfsburg-Hannover (4-1)

A hazaiak egy megingástól eltekintve uralták a Hannover elleni találkozót, Salihamidzic két góljával kerültek előnybe, amire a szünet előtt Schulz válaszolt. A második játékrészben Chris fejesével újra nőtt a hazai előny, a végeredményt pedig Madlung állította be a 74. percben. 4-1-re nyert a Wolfsburg.

Mönchengladbach-Werder Bremen (5-0)

Az még nem volt annyira meglepő, hogy a Werder kikapott a Mönchengladbach otthonában, de hogy szinte egyáltalán ne tudjon ellenállni a tavaly majdnem kieső ellenfelének, az igen. A hazaiak az első negyedóra végén szerezték meg a vezetést Hermannak köszönhetően, és Reus duplájával a szünetben már 3-0-ra vezettek. A második félidőben Reus a harmadik találatát is megszerezte, majd az első találatnál még gólpasszt adó Arango is meglőtte a maga gólját, így sima 5-0 lett a meccs vége.

Bayern München-Borussia Dortmund (0-1)

Bundesliga 13. fordulójának csúcsrangadóján a címvédő Borussia Dortmund Mario Götze góljával legyőzte a listavezető Bayern Münchent. A hazai csapat szezonbeli 3. veresége ellenére még mindig vezeti a tabellát, igaz már csak 2 pont előnnyel. A Dortmund sorozatban második alkalommal nyert az Allianz-arénában!

Stuttgart-Augsburg (2-1)

A forduló első vasárnapi mérkőzésén a VfB Stuttgart hazai pályán 2-1-re győzött a sereghajtó újonc Augsburg együttese ellen. A győztes hazai csapatban Hajnal Tamás végig játszott!

Hamburg-Hoffenheim (2-0)

A játéknap záró meccsén a Hamburg megszerezte első bajnoki győzelmét Thorsten Fink irányításával. A hazaiak Guerrero és Jansen góljának köszönhetően 2-0-ra nyertek, és feljöttek a 14. helyre!

ln-Mainz mérkőzést a kijelölt játékvezető, Babak Rafati öngyilkossági kísérlete miatt elhalasztották.

Tovább a hatharom.hu-ra

Eurosport - Bodnár Gergő

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Labdarúgás

Kétarcú Dortmund - Labdarúgás

Labdarúgás - Kétarcú Dortmund

Már a Bundesligával foglalkozó facebook-oldalunkon is jött kérdés hozzánk azzal kapcsolatban, mivel magyarázzuk a Borussia Dortmund szárnyalását

10 szupersztár, akik majdnem a Bundesligába kerültek  - II.rész - Labdarúgás

Labdarúgás - 10 szupersztár, akik majdnem a Bundesligába kerültek - II.rész

Cech kivédi Ronaldo büntetőjét? Ez is megtörténhetett volna pár éve a Bundesligában.

Bayern: Az ősz máris kipipálva - Labdarúgás

Labdarúgás - Bayern: Az ősz máris kipipálva

A kiütéses sikert arató Bayern élén vette be ismét Rómát Pep Guardiola.

10 szupersztár, akik majdnem a Bundesligába kerültek - I. - Labdarúgás

Labdarúgás - 10 szupersztár, akik majdnem a Bundesligába kerültek - I.

Ronaldinho Shevchenkoval szemben? Ez is megtörténhetett volna pár éve a Bundesligában

Bundesliga magazin #9 (videó) - Labdarúgás

Labdarúgás - Bundesliga magazin #9 (videó)

Remeklő Bayern, komoly bajban lévő Dortmund, 3 gólos előnyt eladó Leverkusen, győzelemmel bemutatkozó Di Matteo és sok minden más mai magazinunkban.

Quadrocopter és a foci - Labdarúgás

Labdarúgás - Quadrocopter és a foci

Sikerült előkerítenie a szerb rendőrségnek azt a quadrocoptert, amely kedden a Nagy-Albánia zászlót húzta a pálya fölé.

Az üldözők gyenge láncszemei - Labdarúgás

Labdarúgás - Az üldözők gyenge láncszemei

Komoly hátrányt szedett össze a Dortmund-Schalke-Leverkusen hármas, vajon kik a "hunyók"?

Folytatódott a vesszőfutás - Labdarúgás

Labdarúgás - Folytatódott a vesszőfutás

Érdemes volt várni egy napot, hogy a keddi írek elleni 1-1-es döntetlent, hogyan értékelik a németek.

Kiszenvedtük - Labdarúgás

Labdarúgás - Kiszenvedtük

Szalai Ádám góljával nyert Feröeren a hideg ellenére is megizzadó magyar válogatott.