04/10/2011 - 12:52 - Updated 04/10/2011 - 13:27

Robertson meglepetés-siker

Robertson meglepetés-siker - Snooker
Imago

A valaha volt legjobb ausztrál snookeres egy év vesszőfutás után nyert tornát Varsóban

Neil Robertson 2010-ben világbajnok lett, aztán szeptemberben megnyerte a World Opent, de az utóbbi bő egy évben a tudásához mérten a nullához közelített a teljesítménye. Múlt hónapban, a Shanghai Mastersen aratta az első győzelmét igazán nehéz ellenféllel szemben, amikor legyőzte John Higginst. Ezzel az elődöntőbe jutott, de ott egy szoros mérkőzésen kikapott Mark Williamstől.

Egy éve tehát az első tornagyőzelmét aratta Robertson Varsóban. Nem volt könnyű az útja, hiszen a második, a harmadik és a negyedik fordulóban, valamint a negyeddöntőben is döntő frame-es mérkőzéseket nyert. Legyőzte többek között Gerard Greene-t, Peter Ebdont, Stephen Maguire-t és Shaun Murphyt, így jutott be az elődöntőbe. Az utolsó két mérkőzésén már csodás formába lendült, és összesen egy frame-et vesztett. Előbb Stephen Lee-t verte 4-0-ra, aztán a fináléban Ricky Waldent 4-1-re.

Ez a torna a rutinosabb játékosok sikerét hozta, hiszen a fent említettek mellett Steve Davis is elődöntőt játszott, ráadásul a negyeddöntőben az ígéretes tehetséget, Jack Lisowskit győzte le. Walden pedig Judd Trumpot verte, ugyancsak a legjobb nyolc között.

A varsói torna nem csak azért volt fontos, mert ez volt az első profi snooker verseny, amit Lengyelországban rendeztek, hanem azért is, mert a döntő után alakult ki az új világranglista, mely a következő hónapokban a kiemelések alapja lesz. Kialakult, hogy kiknek kell, és kiknek nem kell selejtezőt játszaniuk az Egyesült Királyság Bajnokságára és a German Mastersre, valamint az is, hogy kik lesznek ott a Mastersen.

Mark Davis szomorkodhat, mert nem sikerült megkaparintania a 16. helyet, és így ő nem vehet részt a Mastersen. Martin Gould ezzel szemben ott lesz, mint ahogy Stuart Bingham is. Ők ketten új szereplők a legjobb 16 között. Stephen Lee is bejutott a 16 közé, de számára egyáltalán nem ismeretlen ez az érzés, hiszen korábban igen sokáig meghatározó alakja volt a snookeres elitnek. A 37. születésnapja felé közeledő Lee négy pontszerzőt nyert korábban (legutóbb a 2006-os Welsh Opent), és 10 év top 16-os helyezés után 2008-ban esett ki a legjobbak közül.

Ronnie O’Sullivan a 13. helyen áll a világranglistán, és ha így folytatja, akkor könnyen kieshet a 16 közül. Egy-két jó szereplés, elsősorban az Egyesült Királyság Bajnokságán nagyon kell neki ahhoz, hogy megmaradjon a helyén. Két világbajnok már kiesett, Stephen Hendry, valamint Peter Ebdon, nekik selejtezőt kell játszaniuk a két következő nagy pontszerző előtt, és nem lehetnek ott a Mastersen.

Ezen a héten is játszanak egy PTC versenyt, a helyszín ezúttal Gloucester, de az Eurosport ezt a versenyt nem közvetíti. Legközelebb a PTC sorozat nyolcadik állomását közvetítjük, mely október 21-től 23-ig tart.

Eurosport - Buzás Gábor

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Snooker

Trump hódított Ausztráliában - Snooker

Snooker - Trump hódított Ausztráliában

A 24 esztendős Judd Trump két éve tudott utoljára pontszerző tornát nyerni

Robertson épphogy legyőzte Perryt - Snooker

Snooker - Robertson épphogy legyőzte Perryt

Robertson pályafutása tizedik pontszerző döntőjét játszotta, és éppen ezért ő volt az esélyes, valamint a címvédő.

Négy világbajnok esett ki Wuxiban - Snooker

Snooker - Négy világbajnok esett ki Wuxiban

Két világbajnok még játékban van, de eddig nem ők voltak a legjobbak.

Selby majdnem nadrág nélkül játszott - Snooker

Snooker - Selby majdnem nadrág nélkül játszott

Egyelőre nincs számottevő meglepetés a Wuxi Classicon. Van viszont információ a Ronnie Show-ról.

Higgins visszavághat - Snooker

Snooker - Higgins visszavághat

Meggyőző Higgins, vacakul játszó Trump a Wuxi Classic nyitónapján.

Egy klasszikus Wuxiból - Snooker

Snooker - Egy klasszikus Wuxiból

Neil Robertson a címvédő Wuxiban. Ding Junhui nem játszhat szülővárosában.

Selby legyőzte Góliátot - Snooker

Snooker - Selby legyőzte Góliátot

Ritkán fordul elő, hogy valaki ennyire nehéz úton szerezze meg a világbajnoki címet.

O’Sullivan a döntőben - Snooker

Snooker - O’Sullivan a döntőben

Ronnie O’Sullivan sorozatban harmadik, összességében hatodik világbajnoki döntőjére készülhet, miután 17-7-re legyőzte Barry Hawkinst az elődöntőben.