28/06/2012 - 19:32 - Updated 28/06/2012 - 19:50

Trump kiesett

Trump kiesett - Snooker
facebook

A Wuxi Classic második fordulója szinte kizárólag papírforma eredményt hozott.

A Wuxi Classic második fordulójában mindösszesen hét kiemelt lépett asztalhoz, és közülük öten továbbjutottak, tehát ma nem sok meccsen borult a papírforma. Williams és Allen személyében két kiemelt találkozott, egyiküknek mennie kellett. Allen játszott gyengébben, ő esett ki. Williams sem brillírozott.

A nap meglepetése Trump kiesése. A UK bajnoka 3-1-re vezetett Milkins ellen, aki négy frame-et nyert ezek után, és 5-3-ra győzött. Trump tegnap még arról beszélt, hogy itt az ideje, hogy Ronnie hiányában dominálja valaki a snookert (lehetőleg ő maga). Nem mintha Ronnie dominált volna, de ez most nem lényeges. Trump viszont alighanem még mindig nem rendelkezik kellő alázattal ahhoz, hogy akár "csak" két pontszerzőt is megnyerjen egymás után. Nem hogy ötöt, mint ahogy azt Hendry tette egykoron.

Milkins tehát négy frame-et nyert zsinórban, és ugyanezt megtette Perry is. Történt ugyanis, hogy Walden 4-0-ra vezetett ellene. A szünet után azonban egyenlített Perry. A döntő frame-ben 44 pontos előnye volt Waldennek, de Perry ezt is ledolgozta. (Sajnos nem volt bekamerázva az asztaluk, ezért csak a száraz tényeket tudom leírni). 59-59-es állásnál Perry belökte a rózsaszínt, így 65-69-re már ő vezetett. Csakhogy a feketét nem tudta belökni, Walden viszont igen, és ezzel ő jutott tovább. Magyar idő szerint 18:52-kor ért véget a meccs, ami azt jelenti, hogy a szünetet és a frame-ek közötti nagyjából 2 perceket levonva, összesen mintegy 5 óra 20 percig játszottak.

Rod Lawler hosszú idő óta először nyert főtáblás meccset, de Dott legyőzte őt. Meg a saját idegeit. A 15 évvel ezelőtt még világranglista 20-dik, de ma már csak 73-dik Lawler ugyanis elképesztő lassan játszott. Dott viszont ezzel nem törődött, és különösebb gond nélkül bejutott a nyolc közé. Neki tavaly csak egy pontszerző negyeddöntő jutott ki, aztán dicstelenül búcsúzott a világbajnokságtól (1-10 a rosszul játszó Perry ellen), az új szezon viszont jól kezdődik számára.