Superbike

10/04/2010 - 10:57

A 3. helyszín, Valencia

A 3. helyszín, Valencia - Superbike

Őrült portugáliai száguldás után, megfontoltabb motorozást igénylő pályára gurul a Superbike-vb mezőnye.

Phillip Island és Portimao között egy hónap szünetük volt a versenyzőknek, a második és a harmadik forduló közt viszont csak két hét. Mondhatni: végre minden a rendes kerékvágásba kerül, hiszen egészen június végéig kéthetente láthatjuk a superbike élet legjobbjait. Az eddigi négy versenyből nem könnyű megjósolni az erőviszonyokat, de annyi látszik, hogy Leon Haslam és a Suzuki valamit eltalált a téli felkészülés során. A brit tehetség eddig 85 pontot szerzett, egyszer nyert és háromszor volt második.

Kissé meglepő, hogy a Suzuki ilyen intenzitással halad előre, hiszen a Superbike-vb-n hagyományosan nagyon jók a Yamahák és a Hondák, ám nekik egyelőre nem termett sok babér. Az utóbbi évek győztes márkájává nőtte ki magát a Ducati is, viszont a Suzuki a motoGP-s próbálkozásai ellenére sikeresen kifejlesztett egy ütőképes motort, mellyel idén az élre tört.

Tavaly a 12. helyen végző Yukio Kagayama lett a legjobb suzukis, s csak egy dobogós eredménye volt. Haslam tavaly még a Stiggy Hondával ment, és hatodikként zárta az évet. A váltás tehát a lehető legjobban sikerült, hiszen első suzukis futamát megnyerte, megszerezve élete első vb-futamgyőzelmét is.

A fiatal brit mögé Portugália után a mezőny veteránja, Max Biaggi zárkózott fel. Biaggi ismét bizonyította, hogy a világ egyik legjobb motorosa; a Spa és Laguna Seca keverékének mondott portimaói körön mindkét futamon a legjobb volt. Biaggi és az Aprilia egy évvel ezelőtt is bizonyította ütőképességét, s talán idén jött el az idő, hogy a munka gyümölcse beérjen. Újabb pofon tehát a legendás gyáraknak.

Ez idáig gyors pályákon zajlottak az események, Valencia viszont egészen más kihívást jelent. Azt mondják: ez a pálya elégíti ki leginkább a közönség igényeit, hiszen a négy kilométeres ring teljes területét lehet látni a tribünökről. Ami annyit tesz, hogy síkterületű, rendkívül kanyargós az aszfalt. A célegyenest leszámítva nemigen található egyenes rész. Ettől függetlenül izgalmas és fordulatos küzdelmek várhatók.

S nemcsak a superibike-osok részéről, hiszen a Supersport és a Superstock mezőny is pályára lép. A szokásoknak megfelelően az Eurosport igyekszik minden eseményt élőben közvetíteni. Szombaton az Eurosport2-n 15:00-tól a Superpole lesz látható, míg vasárnap 10:30-tól Superstock, az Eurosport1-n déltől a Superbike első futama, az E2-n 13 órától a Supersport és 15:30-tól a Superbike második futama.

Eurosport - Vörös Csaba

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Superbike

Laguna Seca, te csodás! - Superbike

Superbike - Laguna Seca, te csodás!

A superbike vb amerikai állomásán sok minden kiderült.

Ellentétek - Superbike

Superbike - Ellentétek

Portimaóban két ellentétes superbike vb futamot láttunk

Száguldás Misanóban - Superbike

Superbike - Száguldás Misanóban

Félidőhöz érkezett a 2014-es Szuperbike világbajnokság.

Melandri duplája - Superbike

Superbike - Melandri duplája

Marco Melandri mindkét futamot megnyerte a malajziai szuperbike vb hétvégén.

Az angol verseny - Superbike

Superbike - Az angol verseny

Igen, így egyszerűen az angol verseny, merthogy idén csak egy angliai helyszínre, mégpedig Donington Parkba látogat a szuperbike világbajnokság mezőnye.

A legenda örök - Superbike

Superbike - A legenda örök

Assenben találkozik ezen a hétvégén a Szuperbike vb és a csatolt sorozatok mezőnye.

Shakey nem ejt túszokat - Superbike

Superbike - Shakey nem ejt túszokat

A háromszoros bajnok Shane Byrne dupla győzelemmel jelentkezett be a rekordot jelentő negyedik bajnoki címéért a Brit Szuperbike szezonnyitóján.

Sykes bombaformában - Superbike

Superbike - Sykes bombaformában

Tom Sykes mindkét futamot megnyerte a Szuperbike vb aragóniai hétvégéjén

Nyeregbe föl! - Superbike

Superbike - Nyeregbe föl!

Úgy néz ki, hogy éhesek voltak már a motorosok egy jó kis versengésre.

Sykes a világbajnok - Superbike

Superbike - Sykes a világbajnok

Valójában semmi szokatlan nem történt Jerezben, a szuperbike világbajnokság utolsó versenyén.