02/07/2012 - 17:27 - Updated 02/07/2012 - 17:30

Mint tavaly - Superbike
From Official Website
  • További információk :
  • Videó

Idén is Max Biaggi és Marco Melandri nyertek Aragonban, a szuperbike világbajnokság nyolcadik állomásán.

A különbség csak annyi, hogy Melandri tavaly még Yamahával, most pedig BMW-vel nyert – Biaggi pedig ugyebár maradt az Apriliánál.

S ez a jelek szerint nagyon jó döntés volt. Biaggi ugyanis a spanyol hétvége után is vezeti a pontversenyt, jelenleg 48 pont előnye van Melandrival szemben. Ez nem sok, de nem is kevés, és ha figyelembe vesszük, hogy a következő verseny Brnóban lesz…

Nos, Biaggi a földkerekség legeredményesebb motorosa a cseh pályán. Bármilyen kategóriában indult itt, vb futamokat nyert. Már szuperbike-os pályafutása során is diadalmaskodott errefelé, most pedig még a motorja is jó.

Persze ha valaki, akkor ő nagyon jól tudja, hogy nem ihat előre a medve bőrére. Idén ugyanis már különböző versenyző nyert vb futamokat, Melandri, Rea nagyon kemény ellenfelek, és időnként mások is belekavarhatnak a levesbe.

Például az angol Chaz Davies, aki az aragoni második futamban harmadik lett, sikerrel visszaverve Biaggi támadásait. Vagy éppen a saját csapattársa, Eugene Laverty, aki második lett ugyanebben a versenyben.

Azért ne féltsük Biaggit, az immáron negyvenegy éves olasz immáron húsz vb futamgyőzelemnél tart, és nem lennék meglepve, ha még idén növelné ezt a számot.

Carlos Checa, a tavalyi világbajnok viszont lassan búcsúzhat a címvédéstől – hacsak meg nem táltosodik, vagy nem lesznek neki kedvező keresztbeverések. Aragonban az első versenyen ketten is kiestek előle, így harmadik lett, de a második futamban már nem volt esélye a dobogóra.

Checa jelenleg 73 pont hátránnyal a negyedik a tabellán, és ez még akkor is elég sok, ha tudjuk, hogy a hátralévő versenyeken még 300 pontot lehet szerezni.

Ami pedig a szupersport vb-t illeti, a magyarok közül csak Talmácsi Gábor fejezte be a versenyt. Talmácsi a kilencedik lett, ifj. Tóth Imre váltóproblémák miatt kiállt, Németh Balázs pedig elesett, így mindketten pont nélkül zártak.

Brnóban azonban ők is javíthatnak, hiszen ez az a pálya, amelyet mindhárman nagyon jól ismernek. Talmácsi 2006-ban például harmadik lett itt a 125 köbcentiméteres géposztályban, de Tóthék is becsukott szemmel végig tudnak menni ezen a pályán.

Most már csak az hiányzik, hogy legyen egy ütőképes motor alattuk.

Ám ennek elérése nehezebb, mint gyorsan és jól motorozni.

Így a magam részéről azért szurkolók a magyaroknak, hogy a hátralévő versenyeken elkerüljék őket a technikai gondok.

Ha így, lesz eredmény is.

Talán már július 22-én Brnóban is.

Eurosport - Várhegyi Ferenc

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Superbike

Sykes bombaformában - Superbike

Superbike - Sykes bombaformában

Tom Sykes mindkét futamot megnyerte a Szuperbike vb aragóniai hétvégéjén

Nyeregbe föl! - Superbike

Superbike - Nyeregbe föl!

Úgy néz ki, hogy éhesek voltak már a motorosok egy jó kis versengésre.

Sykes a világbajnok - Superbike

Superbike - Sykes a világbajnok

Valójában semmi szokatlan nem történt Jerezben, a szuperbike világbajnokság utolsó versenyén.

Hárman egy célért - Superbike

Superbike - Hárman egy célért

Tom Sykes, Eugene Laverty és Sylvain Guintoli lehet még szuperbike világbajnok 2013-ban.

Érik Sykes aranya - Superbike

Superbike - Érik Sykes aranya

Tom Sykes mindkét futamot megnyerte Magny Cours-ban a szuperbike világbajnokság utolsó előtti állomásán.