23/02/2010 - 20:55

Magyar bajnok az olimpián?

Magyar bajnok az olimpián? - Szabadstílusú Sí

Furcsának tűnhet a fenti cím, amit azonban mégsem a teljes delírium állapotában találtam ki.

Korábban magyar színekben szerepelt olimpián, később pedig más ország képviselőjeként lett olimpiai bajnok a téli játékokon. Hogy kiről van szó? Ha sokan most Hunyadi Emese nevét emlegetik, akkor helyes választ adnak a fenti kérdésre. De mégsem azt, akire én most gondoltam, és akire ez a fenti kitétel néhány óra múlva akár szintén érvényes lehet.

Szerepel ugyanis a vancouveri olimpián egy olyan éremesélyes sportoló, aki korábban magyar színekben is szerepelt már téli játékokon. A francia síkrosszosról, Ophélie Davidról van szó, aki az 1994-es lillehammeri olimpián alpesi sízésben képviselte a piros-fehér-zöld színeket, igaz akkor műlesiklásban és kombinációban egyaránt helyezetlenül zárt. A tizenhat évvel ezelőtt Rácz Ofélia néven még magyar színekben induló versenyző később már Franciaországban egy másik szakággal, az utolsó időszakban népszerűvé váló síkrosszal ismerkedett meg. Ez a szakág a 2002/03-as szezontól kezdve lett hivatalosan is része a Nemzetközti Síszövetség (FIS) versenyprogramjának, az utóbbi hat évben pedig Ophélie David a síkrossz első igazi női klasszisává vált.

Ez a sportág most a vancouveri olimpián debütál az olimpiai versenyprogramban, amelynek kedd késő esti döntőjében Ophélie David immár francia színekben számít az egyik legnagyobb esélyesének. A 2007-ben világbajnoki címet szerző, 33 éves versenyző hatszor nyerte meg eddig a síkrossz szakági Világkupát, az utóbbi négy évben pedig zsinórban nyerte meg a rangos X-Games verseny síkrossz küzdelmeit.

Ophélie David édesapja - az 1964-es tokiói olimpián a magyar kosárlabda csapatban szereplő Rácz János - révén indult annak idején magyar színekben a lillehammeri játékokon.

Eurosport - Vásárhelyi Tamás

Program kereső: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, Eurogólok…

Korábbi cikkek - Szabadstílusú Sí

Szigeti Viktor visszavonul - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Szigeti Viktor visszavonul

A legeredményesebb magyar snowboardos 21 évesen befejezi versenyzői pályafutását.

Lavina áldozata lett JP Auclair és Andreas Fransson - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Lavina áldozata lett JP Auclair és Andreas Fransson

Gyászol a freesí közösség: lavinában életét vesztette JP Auclair és Andreas Fransson

Jesper Tjader, a repülő sílovag - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Jesper Tjader, a repülő sílovag

Lassan azért mindenhol elolvad a hó, így a freestyle sízőknek végre van idejük megvágni a tél során forgatott filmanyagukat.

Alexandre Bilodeau befejezte - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Alexandre Bilodeau befejezte

A kanadai buckasíző stílusosan tett pontot páratlan versenyzői karrierjére: élete utolsó versenyét megnyerve vonult vissza.

Sarah Burke büszke lenne - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Sarah Burke büszke lenne

A sí félcső első olimpiai aranyérmese, az amerikai Maddie Bowman a két éve edzésbalesetben elhunyt kanadai pionírnak ajánlotta győzelmét.

Twin tip(p) - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Twin tip(p)

Folytatva olimpiai beharangozó sorozatunkat, most jól megmondjuk, hogy freestyle síben kik hozzák el a hardvert Szocsiból.

A cél Szocsi! Interjú Trso Lukács „Legóval” - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - A cél Szocsi! Interjú Trso Lukács „Legóval”

A rozsnyói születésű magyar freesíző nem számolgat, csak mindent belead a versenyeken, hogy ott lehessen Szocsiban, a slopestyle olimpiai bemutatkozásán.

Vacogó fogakkal - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Vacogó fogakkal

Az Arktisz fagyos lehelete olyan zord időt varázsolt a kanadai Sziklás-hegység völgyeibe, hogy a síkrossz szezonnyitó hétvége egyik versenyét törölni kellett.

Új világbajnokok síkrosszban - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Új világbajnokok síkrosszban

A svájci Fanny Smith és a francia Jean-Frédéric Chapuis nyerte a FIS Szabadstílusú Sívilágbajnokság utolsó versenyszámát.

Turski és Wallisch nyerte a slopestyle sí vb-t - Szabadstílusú Sí

Szabadstílusú Sí - Turski és Wallisch nyerte a slopestyle sí vb-t

A hölgyeknél és az uraknál is a jelenleg legjobbnak számító sízők nyerték a FIS világbajnoki címét.